Ελληνική Ομοσπονδία Ιππασίας

Επιτροπές

Δικαστική Επιτροπή

Πρόεδρος: Κωνσταντίνος Παπαγεωργίου

Μέλη: Γιώργος Σπηλιωτόπουλος, Ιωάννης Κουσουλός, Μαρία Μαθιέλη, Μανώλης Πετάσης

Εκτελεστική Επιτροπή

Πρόεδρος: Ισίδωρος Κούβελος ή Κώστας Καρακασίλης

Μέλη: Γιώργος Δημαράς, Στάθης Παναγάκης

Υποστήριξη: Λίλιαν Ντιντή

Εξελεγκτική Επιτροπή

Πρόεδρος: Θρασύβουλος Δάλλας

Μέλη: Κατερίνα Βουτσινά - Κρεμιώτη, Χριστίνα Ορφανού

Υποστήριξη: Δημήτρης Καραβοκύρης

Επιτροπή Άδειας Ικανότητας Αθλητού

Πρόεδρος: Άρης Κυπραίος

Αντιπρόεδρος: Ελένη Μπαλιούση

Μέλη: Παύλος Δαρεμάς, Πάρις Κουτσογιάννης, Ηρακλής Μπάσδρας, Γιώργος Παρασχάκης, Μιχάλης Πουλάκος, Βασίλης Σπυρόπουλος

Υποστήριξη: Κική Μουρκούση & Κατερίνα Χαλκοπούλου

Επιτροπή Ανάπτυξης

Πρόεδρος: Γιώργος Δημαράς

Μέλη: Τα μέλη της Εκτελεστικής Επιτροπής

Υποστήριξη: Λίλιαν Ντιντή

Επιτροπή Κτηνιατρικών Θεμάτων

Πρόεδρος: Στάθης Παναγάκης

Μέλη οι κτηνίατροι: Αλεξάνδρα Βελιανίτη, Νίκος Διακάκης, Μαρίνα Μαράκη, Αλέξανδρος Μητσόπουλος, Ανδρέας Πύρρος, Κλεοπάτρα Τριανταφύλλου, Μάκης Φωτιάδης

Επιτροπή Μεταγραφών

Πρόεδρος: Κώστας Καρακασίλης

Μέλη: Στάθης Παναγάκης, Αιμίλιος Μαρτίνης, Χάρης Τζωρτζάκης

Υποστήριξη: Κική Μουρκούση

Επιτροπή Προμηθειών

Πρόεδρος: Αντώνης Διαμαντάρας

Μέλη: Στάθης Παναγάκης, Δημήτρης Καραβοκύρης

Υποστήριξη: Δημήτρης Καραβοκύρης

Κεντρική Επιτροπή Κριτών

Πρόεδρος: Μαίρη Τζάκα

Μέλη: Βαγγέλης Εγγλεζάκης, Μιμή Κυρκίνη, Χρήστος Σπυρούνης, Ντόρα Χριστοπούλου

Ιππική Αντοχή: Γιώργος Παπαδόπουλος

Αμαξοδήγηση: Νίκη Μαρκογιάννη

Εκπρόσωπος ΣΚΑΙ: Μάκης Λουκάς

Υποστήριξη: Κική Μουρκούση

Περιφερειακή Επιτροπή Βορείου Αττικής

Πρόεδρος: Άρης Κυπραιος

Ως μέλη στην Επιτροπή συμμετέχουν ένας εκπρόσωπος από κάθε σωματείο με δικαίωμα ψήφου της Περιφερείας Βορείου Αττικής

Υποστήριξη: Κική Μουρκούση

Περιφερειακή Επιτροπή Νήσων Αιγαίου

Πρόεδρος: Δημήτρης Γουναράς

Ως μέλη στην Επιτροπή συμμετέχουν ένας εκπρόσωπος από κάθε σωματείο με δικαίωμα ψήφου της Περιφερείας Νήσων Αιγαίου

Υποστήριξη: Έπη Χαραλαμποπούλου, Μιχάλης Καραβοκύρης

Περιφερειακή Επιτροπή Νοτίου Αττικής

Πρόεδρος: Αντώνης Αντωνίου

Ως μέλη στην Επιτροπή συμμετέχουν ένας εκπρόσωπος από κάθε σωματείο με δικαίωμα ψήφου της Περιφερείας Νοτίου Αττικής

Υποστήριξη: Μιχάλης Καραβοκύρης

Τεχνική Επιτροπή Αμαξοδήγησης

Πρόεδρος: Ισίδωρος Κούβελος

Αντιπρόεδρος: Γιώργος Παρασχάκης

Μέλη: Γιάννης Γκούμας, Βιργινία Ζαβερδινού, Λάκης Χατζηβασιλείου ( εκπρόσωπος Νήσων Αιγαίου), Σωτήρης Πατσιούρας, Αλέξανδρος Ζαμπούρης (εκπρόσωποι Βορείου Ελλάδας)

Τεχνικοί Σύμβουλοι: Γιάννης Παπαδημητρίου, Βέτα Δεμιροπούλου, Νίκη Μαρκογιάννη και Ανζέλ Σβορώνου

Υποστήριξη: Μιχάλης Καραβοκύρης

Τεχνική Επιτροπή Ιππικής Αντοχής

Πρόεδρος: Ηρακλής Μπάσδρας

Μέλη: Γιάννης Γκούμας, Νικόλαος Διακάκης, Έφη Κουτσάφτη, Σωτήρης Πατσιούρας, Γιώργος Παπαδόπουλος, Ελένη Τρικαλιώτη

Υποστήριξη: Κατερίνα Χαλκοπούλου

Τεχνική Επιτροπή Ιππικής Δεξιοτεχνίας

Πρόεδρος: Μιχάλης Πουλάκος

Μέλη: Τζοάννα Γεωργοπούλου, Έφη Κουμπέτσου, Ζαν Γκουροφ, Εμμανουέλλα Μουσαμά, Νίκη Μαρκογιάννη

Υποστήριξη: Άννα Κωτσίου

Τεχνική Επιτροπή Υπερπήδησης Εμποδίων

Πρόεδρος: Άρης Κυπραίος

Μέλη: Σταύρος Γεωργόπουλος, Κώστας Καρακασίλης, Πάρις Κουτσογιάννης, Δημήτρης Μπούτσης, Ανζελ Σβορώνου, Βασίλης Σπυρόπουλος, Ντόρα Χριστοπούλου

Υποστήριξη: Έπη Χαραλαμποπούλου

Τοπική Επιτροπή Βορείου Ελλάδος

Πρόεδρος: Ηρακλής Μπάσδρας, Αντιπρόεδρος: Σοφία Καλαιτζίδου

Ως μέλη στην Επιτροπή συμμετέχουν ένας εκπρόσωπος από κάθε σωματείο με δικαίωμα ψήφου της Βορείου Ελλάδος

Υποστήριξη: Κατερίνα Χαλκοπούλου

Διεύθυνση: Δημ. Τσέλιου 47, 54352 Θεσσαλονίκη

Tηλέφωνο: 2310 947237

Tηλεομοιότυπος: 2310 946436

ΧΟΡΗΓΟΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ & ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

  • Metka
  • Shell
  • V Power
  • Pharmathen
  • Nuxe
  • Mythos
  • Superfastferries
  • Horse Races
  • Balaton
  • TRM
  • Ismailos
  • Hertz
  • Newalert
  • Iatriko
  • JWI
  • COSMOTE TV
  • Star
  • Vasilopoulos
  • Photobit