Πρωταθλητές ΙΔ 2018

Οι Πρωταθλητές Ιππικής Δεξιοτεχνίας  2018

Μαρκόπουλο, 20 Μαΐου 2018

photos: Photobit

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε πριν από λίγο στο κλειστό ιπποδρόμιο του Ολυμπιακού Κέντρου Ιππασίας στο Μαρκόπουλο, το Πρωτάθλημα Ιππικής Δεξιοτεχνίας με την ανάδειξη των τεσσάρων πρωταθλητών.

Στην κατηγορία Παίδων η ανατροπή έγινε στο τελευταίο σημερινό αγώνισμα Α5, με τον Αλέξανδρο Κατσίκη (ΕΙΟ) και τον Dangast (ΕΙΟ) να κερδίζουν τον τίτλο του Πρωταθλητή με συνολικό ποσοστό 66,592% από τα τρία αγωνίσματα και τις τρεις ημέρες. Ο Αλέξανδρος ήταν ο νικητής και στο τελευταίο αγώνισμα Α5 Παίδων με ποσοστό 66,72% Δεύτερη Πρωταθλήτρια η Ισαμπέλλα Ατσαλάκη (ΙΑΚ) με τον Nico με συνολικό ποσοστό 66,18%, ενώ τρίτη ήταν η Σοφία Νικολαίδη (ΑΚΙΒ) με τον Gordi με συνολικό ποσοστό 62,62%.

Στην Κατηγορία Εφήβων η Ραφαήλια Γεωργουλέα με τον Cassian (ΕΙΟ) παρέμεινε στην 1η θέση μετά τις τρεις ημέρες κερδίζοντας τον τίτλο της Πρωταθλήτριας με συνολικό ποσοστό 63,69%. Δεύτερη Πρωταθλήτρια ήταν η Ναταλία Φραγκιαδάκη με την Desteny (ΙΑΚ) με συνολικό ποσοστό 62,37% και στην 3η θέση η Ειρήνη Ντιμιτρίγεβιτς με τον Escordio (ΑΚΙΒ) με συνολικό ποσοστό 60,66%. Νικήτρια του σημερινού αγωνίσματος freestyle ήταν η Έλλη Κοκκαλάκη (ΕΙΟ) με τον Cliff Richard με ποσοστό 65,87%.

Τον τίτλο της Πρωταθλήτριας Νέων Ιππέων κέρδισε η περσινή Πρωταθλήτρια Εφήβων, Λαβίνια Μακροπούλου (ΙΟΒ) με τον Widoc Timbre με συνολικό ποσοστό 62,96%.

Στην Κατηγορία Ενηλίκων η Κέλλυ Σκλαβούνου (ΙΟΒ) επέστρεψε στην κορυφή του πρωταθλήματος μαζί με τον Quanderas μετά από τρία χρόνια κερδίζοντας τον τίτλο της Πρωταθλήτριας με συνολικό ποσοστό και από τα τρία αγωνίσματα 70,12%. Η Κέλλυ κέρδισε και το σημερινό αγώνισμα freestyle με ποσοστό 73,45%. Δεύτερος πρωταθλητής ήταν περσινός Πρωταθλητής Στέλιος Σταυρουλάκης με τον Baiao με συνολικό ποσοστό 67,62 και τρίτη Πρωταθλήτρια η Αντωνία Τσαμάνδουρα με την Hope με συνολικό ποσοστό 65,20%.