Ελληνική Ομοσπονδία Ιππασίας

Αναζήτηση

Επιτροπές

Δικαστική Επιτροπή

Πρόεδρος: Κωνσταντίνος Παπαγεωργίου

Γραμματέας: Ιωάννης Μανδρίνος Μέλη: Εμμανουήλ Πετάσης, Μαρία Μαθιέλλη, Ιωάννης Κουσουλός 

Υποστήριξη: Λίλιαν Ντιντή

Εκτελεστική Επιτροπή

Πρόεδρος: Κώστας Καρακασίλης

Μέλη: Γιώργος Δημαράς, Αντώνης Αντωνίου, Αντώνης Διαμαντάρας και από το αρμόδιο κατά περίπτωση μέλος του ΔΣ 

Υποστήριξη: Λίλιαν Ντιντή

Εξελεγκτική Επιτροπή

Μέλη: Νικόλαος Κοντοκωνσταντής, Θρασύβουλος Δάλλας, Κατερίνα Βουτσινά

Υποστήριξη: Δημήτρης Καραβοκύρης

Επιτροπή Άδειας Ικανότητας Αθλητού

Πρόεδρος: Γιώργος Παρασχάκης

Μέλη: Παύλος Δαρεμάς, Ελένη Μυράτ, Στέλιος Σταυρουλάκης, Ειρήνη Τουμπακάρη, Μάριος Δεστέφανος, Ηρακλής Μπάσδρας, 

ΤΕΙΒΕ: Συντονιστής: Βασίλης Σπυρόπουλος Μέλη: Ηλίας Ροδίτης, Δημήτρης Μανδρίνος 

Αγων. Περιφ. Κρήτης: Γιώργος Ρωσσιάδης, Μαριάννα Γραμματικάκη, Δήμητρα Γαλιού

Υποστήριξη: Άννα Κωτσίου & Κατερίνα Χαλκοπούλου

Επιτροπή Ανάπτυξης

Πρόεδρος: Γιώργος Δημαράς

Αντιπρόεδρος: Στάθης Παναγάκης

Μέλη: Τα μέλη της Εκτελεστικής Επιτροπής

Υποστήριξη: Λίλιαν Ντιντή, Κατερίνα Λυμπέρη

Επιτροπή Κτηνιατρικών Θεμάτων

Πρόεδρος: Νίκος Χάρτζης

Μέλη οι κτηνίατροι: Αλεξάνδρα Βελιανίτη, Νίκος Διακάκης, Τάσος Κολάνης, Μαρίνα Μαράκη, Δανάη Μαρνέρη, Αλέξανδρος Μητσόπουλος, Ανδρέας Πύρρος, Κλεοπάτρα Τριανταφύλλου, 

Υποστήριξη: Επη Χαραλαμποπούλου 

Επιτροπή Μεταγραφών

Πρόεδρος: Κώστας Καρακασίλης

Μέλη: Αντώνης Διαμαντάρας, Ελένη Μπαλιούση, Αθηνά Γεωργίλη Ποππ, Αιμίλιος Μαρτίνης

Υποστήριξη: Μιχάλης Καραβοκύρης

Επιτροπή Προμηθειών

Πρόεδρος: Αντώνης Διαμαντάρας

Μέλη: Αντώνης Αντωνίου,  Δημήτρης Καραβοκύρης

Υποστήριξη: Δημήτρης Καραβοκύρης

Κεντρική Επιτροπή Κριτών

Πρόεδρος: Χρήστος Σπυρούνης 

Μέλη: Μαίρη Τζάκα, Βαγγέλης Εγγλεζάκης, Μιμή Κυρκίνη, Ντόρα Χριστοπούλου

Μέλος από ΣΚΑΙ: Νίκος Γεωργόπουλος 

 

Υποστήριξη: Μιχάλης Καραβοκύρης

Επιτροπή Ιατρικών Θεμάτων

Πρόεδρος: Αντώνης Διαμαντάρας 

Μέλη Ιατροί: Δημήτρης Καλαντζόπουλος, Γρηγόρης Ξεπαπαδάκης, Οδυσσέας Παπαευθυμίου

 Υποστήριξη: Λίλιαν Ντινή

Οικονομική Επιτροπή

Πρόεδρος: Αντώνης Αντωνίου 

Μέλη: Αντώνης Διαμαντάρας, Στάθης Παναγάκης  

Υποστήριξη: Δημήτρης Καραβοκύρης 

Περιφερειακή Επιτροπή Νοτίου Ελλάδας

Πρόεδρος: Γιώργος Φραγκογιάννης

Ως μέλη στην Επιτροπή συμμετέχουν ένας εκπρόσωπος από κάθε σωματείο με δικαίωμα ψήφου της Περιφερείας Νοτίου Ελλάδας 

Υποστήριξη: Κατερίνα Λυμπέρη

Περιφερειακή Επιτροπή Νήσων Αιγαίου

Πρόεδρος: Νίκος Βαρδάκης

Ως μέλη στην Επιτροπή συμμετέχουν ένας εκπρόσωπος από κάθε σωματείο με δικαίωμα ψήφου της Περιφερείας Νήσων Αιγαίου

Υποστήριξη: Έπη Χαραλαμποπούλου, Μιχάλης Καραβοκύρης

Τεχνική Επιτροπή Αμαξοδήγησης

Πρόεδρος: Γιώργος Παρασχάκης

Αντιπρόεδρος: Βιργινία Ζαβερδινού Μέλη: εκπ. Β. Ελλάδας Ηλίας Ασπιώτης, Νήσων Αιγαίου: Παντελής Σαλονικιός, Γιώργος Μαγγίνας, Ανζελ Σβορώνου, Νίκη Μαρκογιάννη, Βέτα Δεμιροπούλου 

Υποστήριξη: Μιχάλης Καραβοκύρης 

Τεχνική Επιτροπή Ιππικής Αντοχής

Πρόεδρος: Ηρακλής Μπάσδρας  

Μέλη: Αριάννα Βενιζέλου, Γιώργος Παπαδόπουλος, Παντελής Σαλονικιός, Ανζέλ Σβορώνου

Υποστήριξη: Κατερίνα Χαλκοπούλου

Τεχνική Επιτροπή Ιππικής Δεξιοτεχνίας

Πρόεδρος: Ισίδωρος Κούβελος 

Α Αντιπρόεδρος: Νίκοσ Χάρτζης

Μέλη: Νίκος Βαρδάκης, Στάθης Παναγάκης, Ίρις Άνδροβιτς, κα ένας κριτής από ΚΕΚ 

Σύμβουλος σε Θέματα Παραντρεσάζ: Μαριάννα Γραμματικάκη

Επιτροπή ΙΔ ΒΕ: Δημήτρης Μπούτσης, Αμέλια Ανετοπούλου, Δημήτρης Μανδρίνος, Σωτήρης Πατσιούρας 

Υποστήριξη: Άννα Κωτσίου

Τεχνική Επιτροπή Υπερπήδησης Εμποδίων

Πρόεδρος: Σταύρος Γεωργόπουλος 

Μέλη: Γιάννης Σκανδάλης, Αλέξανδρος Φουρλής, Γιώργος Φραγκογιάννης, Ελίνα Δενδρινού, Ηλίας Μπαλιούσης, Χρήστος Σπυρούνης, Βασίλης Σπυρόπουλο, Δημήτρης Μανδρίνος 

Υποστήριξη: Έπη Χαραλαμποπούλου, Κατερίνα Λυμπέρη

Τοπική Επιτροπή Βορείου Ελλάδος

Πρόεδρος: Δημήτρης Μπούτσης

Αντιπρόεδρος: Βασίλης Σπυρόπουλος 

Ως μέλη στην Επιτροπή συμμετέχουν ένας εκπρόσωπος από κάθε σωματείο με δικαίωμα ψήφου της Βορείου Ελλάδος

Υποστήριξη: Κατερίνα Χαλκοπούλου

Διεύθυνση: Δημ. Τσέλιου 47, 54352 Θεσσαλονίκη

Tηλέφωνο: 2310 947237

Tηλεομοιότυπος: 2310 946436

ΕΘΝΙΚΟΣ ΧΟΡΗΓΟΣ

  • Metka
  • Protergia

ΧΟΡΗΓΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

  • Metka

ΧΟΡΗΓΟΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ & ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

  • Pharmathen
  • Remiuares
  • Argus Pack
  • Royalty Hotels & Suites
  • World Charlot Federeation Logo
  • Theometrics Logo
  • Connoly Logo
  • Superfastferries
  • Blue Star Ferries
  • Anek Lines
  • Hertz
  • Newalert
  • Sail La Vie
  • JWI
  • Griffin Logo
  • Express Oil
  • Photobit
  • Secranto Ltd
  • Περιφέρεια Αττικής