Ελληνική Ομοσπονδία Ιππασίας

Επιτροπές

Δικαστική Επιτροπή

Πρόεδρος: Κωνσταντίνος Παπαγεωργίου

Μέλη: Γιώργος Σπηλιωτόπουλος, Ιωάννης Κουσουλός, Μαρία Μαθιέλη, Μανώλης Πετάσης,

Υποστήριξη: Λίλιαν Ντιντή

Εκτελεστική Επιτροπή

Πρόεδρος: Ισίδωρος Κούβελος ή Κώστας Καρακασίλης

Μέλη: Γιώργος Δημαράς, Στάθης Παναγάκης

Υποστήριξη: Λίλιαν Ντιντή

Εξελεγκτική Επιτροπή

Πρόεδρος: Θρασύβουλος Δάλλας

Μέλη: Κατερίνα Βουτσινά - Κρεμιώτη, Χριστίνα Ορφανού

Υποστήριξη: Δημήτρης Καραβοκύρης

Επιτροπή Άδειας Ικανότητας Αθλητού

Πρόεδρος: Άρης Κυπραίος

Αντιπρόεδρος: Ελένη Μπαλιούση

Μέλη: Παύλος Δαρεμάς, Πάρις Κουτσογιάννης, Ηρακλής Μπάσδρας, Γιώργος Παρασχάκης, Μιχάλης Πουλάκος, Βασίλης Σπυρόπουλος

Υποστήριξη: Άννα Κωτσίου & Κατερίνα Χαλκοπούλου

Επιτροπή Ανάπτυξης

Πρόεδρος: Γιώργος Δημαράς

Μέλη: Τα μέλη της Εκτελεστικής Επιτροπής

Υποστήριξη: Λίλιαν Ντιντή

Επιτροπή Κτηνιατρικών Θεμάτων

Πρόεδρος: Στάθης Παναγάκης

Μέλη οι κτηνίατροι: Αλεξάνδρα Βελιανίτη, Νίκος Διακάκης, Μαρίνα Μαράκη, Αλέξανδρος Μητσόπουλος, Ανδρέας Πύρρος, Κλεοπάτρα Τριανταφύλλου, Μάκης Φωτιάδης

Υποστήριξη: Λίλιαν Ντιντή

Επιτροπή Μεταγραφών

Πρόεδρος: Κώστας Καρακασίλης

Μέλη: Στάθης Παναγάκης, Ελένη Μπαλιούση, Αιμίλιος Μαρτίνης, Χάρης Τζωρτζάκης

Υποστήριξη: Μιχάλης Καραβοκύρης

Επιτροπή Προμηθειών

Πρόεδρος: Αντώνης Διαμαντάρας

Μέλη: Στάθης Παναγάκης, Δημήτρης Καραβοκύρης

Υποστήριξη: Δημήτρης Καραβοκύρης

Κεντρική Επιτροπή Κριτών

Πρόεδρος: Μαίρη Τζάκα

Μέλη: Βαγγέλης Εγγλεζάκης, Μιμή Κυρκίνη, Χρήστος Σπυρούνης, Ντόρα Χριστοπούλου

Ιππική Αντοχή: Γιώργος Παπαδόπουλος

Αμαξοδήγηση: Νίκη Μαρκογιάννη

Εκπρόσωπος ΣΚΑΙ: Μάκης Λουκάς

Υποστήριξη: Μιχάλης Καραβοκύρης

Ιατρική Επιτροπή

Πρόεδρος: Στάθης Παναγάκης

Μέλη Ιατροί: Δημήτρης Καλαντζόπουλος, Φωτεινή Λαούδη-Φαρμάκη, Γρηγόρης Ξεπαπαδάκης, Οδυσσέας Παπαευθυμίου

 

Υποστήριξη: Λίλιαν Ντινή

Περιφερειακή Επιτροπή Βορείου Αττικής

Πρόεδρος: Άρης Κυπραιος

Ως μέλη στην Επιτροπή συμμετέχουν ένας εκπρόσωπος από κάθε σωματείο με δικαίωμα ψήφου της Περιφερείας Βορείου Αττικής

Υποστήριξη: Έπη Χαραλαμποπούλου

Περιφερειακή Επιτροπή Νήσων Αιγαίου

Πρόεδρος: Δημήτρης Γουναράς

Ως μέλη στην Επιτροπή συμμετέχουν ένας εκπρόσωπος από κάθε σωματείο με δικαίωμα ψήφου της Περιφερείας Νήσων Αιγαίου

Υποστήριξη: Έπη Χαραλαμποπούλου, Μιχάλης Καραβοκύρης

Περιφερειακή Επιτροπή Νοτίου Αττικής

Πρόεδρος: Αντώνης Αντωνίου

Ως μέλη στην Επιτροπή συμμετέχουν ένας εκπρόσωπος από κάθε σωματείο με δικαίωμα ψήφου της Περιφερείας Νοτίου Αττικής

Υποστήριξη: Μιχάλης Καραβοκύρης

Τεχνική Επιτροπή Αμαξοδήγησης

Πρόεδρος: Στάθης Παναγάκης

Μέλη: Αντώνης Αντωνίου, Αντώνης Διαμαντάρας, Ηλίας Ασπιώτης, Στέλιος Παπάζογλου

Υποστήριξη: Μιχάλης Καραβοκύρης/Έπη Χαραλαμποπούλου 

Τεχνική Επιτροπή Ιππικής Αντοχής

Πρόεδρος: Ηρακλής Μπάσδρας

Μέλη: Αντώνης Διαμαντάρας, Δημήτρης Γουναράς, Γιώργος Παπαδόπουλος, Σωτήρης Πατσιούρας

Υποστήριξη: Κατερίνα Χαλκοπούλου

Τεχνική Επιτροπή Ιππικής Δεξιοτεχνίας

Πρόεδρος: Μιχάλης Πουλάκος

Μέλη: Κώστας Καρακασίλης, Ηρακλής Μπάσδρας. Ελένη Μυράτ, Νίκη Μαρκογιάννη

Υποστήριξη: Άννα Κωτσίου

Τεχνική Επιτροπή Υπερπήδησης Εμποδίων

Πρόεδρος: Άρης Κυπραίος

Μέλη: Κώστας Καρακασίλης, Πάρις Κουτσογιάννης, Δημήτρης Μπούτσης, Χρήστος Σπυρούνης

Υποστήριξη: Έπη Χαραλαμποπούλου

Τοπική Επιτροπή Βορείου Ελλάδος

Πρόεδρος: Ηρακλής Μπάσδρας, Αντιπρόεδρος: Σοφία Καλαιτζίδου

Ως μέλη στην Επιτροπή συμμετέχουν ένας εκπρόσωπος από κάθε σωματείο με δικαίωμα ψήφου της Βορείου Ελλάδος

Υποστήριξη: Κατερίνα Χαλκοπούλου

Διεύθυνση: Δημ. Τσέλιου 47, 54352 Θεσσαλονίκη

Tηλέφωνο: 2310 947237

Tηλεομοιότυπος: 2310 946436

ΕΘΝΙΚΟΣ ΧΟΡΗΓΟΣ

  • Metka
  • Protergia

ΧΟΡΗΓΟΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ & ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

  • Pharmathen
  • Eurobank
  • Mythos
  • Remiuares
  • Argus Pack
  • Royalty Hotels & Suites
  • Aegean
  • Connoly Logo
  • Superfastferries
  • Blue Star Ferries
  • Anek Lines
  • Balaton
  • TRM
  • Hertz
  • Newalert
  • Iatriko
  • Sail La Vie
  • Kappa
  • JWI
  • COSMOTE TV
  • Vasilopoulos
  • Photobit