Ελληνική Ομοσπονδία Ιππασίας

Αναζήτηση

Τουρνουά Ανάπτυξης

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία !

Με τον αγώνα στην Ρόδο και τον Ιππικό Όμιλο Ρόδου το Σαββατοκύριακο, 26 & 27 Νοεμβρίου ολοκληρώθηκε με επιτυχία και για φέτος Τουρνουά Ανάπτυξης 2022.

Στο φετινό Τουρνουά πραγματοποιήθηκαν συνολικά πέντε αγώνες στο Κιλκίς, στο Βόλο, στην Καλαμάτα, στην Κρήτη και στη Ρόδο, ενώ συμμετείχαν συνολικά 88 Αθλητές με 82 Ίππους.

Στο άθλημα της Ιππικής Δεξιοτεχνίας στους αγώνες του τουρνουά υπήρξαν 134 συμμετοχές, ενώ στα δύο αγωνίσματα Α3 & Α6 αναδείχθηκαν νικητές με τα καλύτερα ποσοστά, στους Παίδες  η ΜΠΙΚΑΚΗ ΑΘΗΝΑ-ΡΑΦΑΕΛΑ (Ch) με  ELDI του ΙΟΡ και στους Ενήλικες η ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΑΡΓΥΡΩ (S) με RUBINSTAR 17 του ΚΙΣ. Το Ομαδικό στην Ιππική Δεξιοτεχνία επίσης με το καλύτερο ποσοστό κέρδισε ο Ιππικός Όμιλος Καλαμάτας με τις αθλήτριες ΚΑΧΡΙΜΑΝΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ (S), ΣΙΚΑΛΙΑ ΜΑΡΙΑ-ΑΣΤΡΙΝΗ (J), ΣΤΑΥΡΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΗΛΕΚΤΡΑ (Ch), ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ (Ch)

Στην Υπερπήδηση εμποδίων υπήρξαν όλη τη χρονιά 62 συμμετοχές, ενώ νικητές με άπταιστη και τους καλύτερους χρόνους ήταν στην κατηγορία Πάιδων στο αγώνισμα 0,80μ. η ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ (CH) με DROGIDA REBELLIS του ΙΠΟΤΙΣ και στο 1,00μ η ΚΟΔΕΛΛΑ ΜΑΡΙΑ-ΣΤΑΜΑΤΙΑ (CH) με WOOMERA του ΙΠΠΟΚ, στους Ενήλικες στους 0,80μ. η ΔΙΑΚΟΜΙΧΑΛΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (S) με GINGER του ΙΟΡΟΔ και στο 1,00μ η ΠΙΛΑΤΑΚΗ ΕΛΙΝΑ (S) με CONTI F του ΙΟΡΟΔ.

Το ομαδικό της Υπερπήδησης Εμποδίων κατέκτησε ο Ιππικός Όμιλος Ρόδου με τους αθλητές ΠΙΛΑΤΑΚΗ ΕΛΙΝΑ (S), ΔΙΑΚΟΜΙΧΑΛΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (S), ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΘΕΜΙΣ (S), ΣΑΛΟΝΙΚΙΟΥ ΡΑΦΑΕΛΑ-ΜΠΕΤΤΙΝΑ (CH).

Oι απονομές των τελικών νικητών θα γίνουν κατά τη διάρκεια των Πανελληνίων Αγώνων 2022.