Αναζήτηση

«Χάλκινη» η Ελλάδα στο Βαλκανικό ΙΑ

«Χάλκινη»  αναδείχθηκε  η  Ελλάδα  στην  Κροατία  και  την  Velika Pisanica,

Μαρκόπουλο, 10/10/2016 Δελτίο Τύπου

όπου  πραγματοποιήθηκε  το  περασμένο  Σάββατο  το  Βαλκανικό  Πρωτάθλημα  Ιππικής  Αντοχής.   Η  Ελληνική  ομάδα,  παρά  το  πολύ  κρύο  και  την  ομίχλη,  κατάφερε  να  τερματίσει  τρίτη  στο  ομαδικό  αγώνισμα  και  να  κατακτήσει  το  χάλκινο  μετάλλιο  με  συνολικό  χρόνο  21:53:53.

Οι  τρεις  από  τους  τέσσερις  αθλητές  μας  ολοκλήρωσαν  την  διαδρομή των 100 χιλιομέτρων. Η Βικτώρια Σχοινά με τον Koheilan XIII κατέλαβε την  10η  θέση στο σύνολο, η Ειρήνη Μητώνα με την Aphroditi ήταν στην 11η  θέση και ο  Σωτήρης Πατσιούρας με τον Sheikh στην 12η  θέση. Η Πρωταθλήτρια 2016 Αντιγόνη  Νταλλιάνη με τον GA Nireas δεν τα κατάφερε και αποκλείστηκε.   Βαλκανιονίκης στο ομαδικό ήταν η Βουλγαρία με συνολικό χρόνο 15:11:53. Χρυσός  Βαλκανιονίκης  στο  ατομικό  ήταν  ο  Βούλγαρος    Denis Furlanski    με  τον  Moz,  που  ήταν  στην  2η   θέση  στο  αντίστοιχο  πρωτάθλημα  του  2015,  με  τον  καλύτερο  χρόνο  04:54:28.